Nahaprobleemid ja suveekseem

07.05.2020
Nahaprobleemid ja suveekseem

Sügelus, nahaärritused, suveekseem - EQUIPUR-skin

Kas teie hobusel on ülitundlikkust putukahammustustele, allergilist sügelust, suveekseemi või on haavade paranemine häiritud? 
Niipea kui hobused on karjamaal, võib paljudel hobuste puhul täheldada esimesi nahaärritusi. Nahaärritusedsügelus, põletik, ülitundlikkus putukahammustuste suhtes, suvine ekseem, sõlmekesed sadulapiirkonnas, haavade paranemise aeglusumine, aga ka nahaseen on hobuse häiritud ainevahetuse tüüpilised tunnused.
 
Nahal, hobuse suurimal organil, on palju ülesandeid. See ei moodusta mitte ainult kehale keskkonna eest kaitsvat kihti, vaid toetab ja kaitseb ka maksa ja neere kui eritusorganeid. Seetõttu peaks veterinaararst nahaärrituse korral alati selgitama, mil määral on bakterid, seened või parasiidid võimalikud nahaärrituste vallandajad ning millal on problem neeruda ja maksa väheses funktisonaalsuses. Viimast aitab määrata vereproov.
 
EQUIPUR-skin pakub naha ainevahetushäirete jaoks väga tõhusat toitainete kombinatsiooni. Valitud ürdid stimuleerivad maksa ja neerude toksiinide eritumise funktsiooni, mis tähendab, et naha reaktsioon putukahammustustele on leebem.
Samal ajal on küllastumata rasvhapetel ja väävlil põletikuvastane toime ning need viivad nahamuutuste kiirema paranemiseni. Tsink, mida esineb EQUIPUR-skin lisandis suures koguses, on naha uuenemiseks ja haavade paranemiseks hädavajalik. Lisaks stimuleerivad C-vitamiin ja raud uue kollageeni moodustumist ning tagavad nahamuutuste kiire paranemise. Vajalik on ka diatomiitmuld ja biotiin. Diatomiitmuld tugevdab sidekude ja suurendab naha vastupanuvõimet, biotiin soodustab naha ja karva uut moodustumist. Kaltsiumil ja magneesiumil on ka rakumembraanidele stabiliseeriv toime, mis vähendab märkimisväärselt põletikulist tulemust putukahammustustele. Ja viimane, kuid mitte vähem oluline, sisaldab EQUIPUR-nahk väärtuslikke probiootikume, et stimuleerida soolestiku immuunsussüsteemi, mis tugevdab organismi kaitsevõimet.

 

http://www.hobuvaru.ee/et/a/skin-1-kg-probleemsele-nahale-ekseemikutele-equipur