VitaNatur 500g - üldmineraal aretuskoertele Zoom

VitaNatur 500g - üldmineraal aretuskoertele

Kaubamärk:
Hind:
19,50 €
Kogus: - +
   - või -   
CANIPUR - VITANATUR on rikkalikult ürte sisaldav baassööt, mis tagab koertele elujõulise ja pika elu.
VITANATUR tasakaalustab üha vähenevat mikrotoitainete sisaldust teie koera igapäevases põhisöödas. See moodustab tervisliku ja tõule sobiva baassöödalisandi, mis sisaldab kõiki eluks vajalikke mikroaineid bioloogiliselt tõhusalt ja kiirelt toimival kujul (orgaaniliselt adsorbeeritavad mineraalained ja mikrolelemendid). See aitab kõigil koertel saavutada hea kehalise arengu ning tervisest pakatava välisilme, töövalmiduse ja heaolutunde eeldused ning tagab optimaalse edu aretamisel.

Koostis: jaanileivapuu jahu, õllepärm, taimne segu (nõges, apteegitill, aniis, köömned, kaselehed, Islandi käokõrv), vadakupulber, nisukliid, kaltsiumkarbonaat, porgand, linaseemned, sojavalgu kontsentraat, kaltsiumglükonaat, magneesiumoksiid, magneesiumfumaraat, kaaliumkloriid
Analüütiline koostis: toorproteiin14,0 %, toorrasv 4,2 %, toorkiud 7,3 %, toortuhk 15,5 %, kaltsium 2,7 %, kaalium 1,2 %, magneesium 1,1 %, fosfor 0,5 %, naatrium 0,2 %, Omega3 rasvhapped 0,9 %
Toitumuslikud lisandid (ühe kg kohta): Vitamiin A  240.000 TÜ, Vitamiin D3 15.000 TÜ, Vitamiin E 2.000 mg, Vitamiin K3 16 mg, Vitamiin B1 240 mg, Vitamiin B2 120 mg, Vitamiin B6 120 mg, Vitamiin B12 2.000 mcg, Vitamiin C 2.000 mg, Biotiin 8.000 mcg, Beetakaroteen 400 mg, Foolhape 200 mg, Niatsiin 320 mg, Kaltsium-D-Pantotenaat 180 mg, koliinkloriid 400 mg, Inositool (B8) 400 mg, raud 1.200 mg, Jood 12 mg, Vask  400 mg, Mangaan 1.600 mg, Tsink 4.000 mg, Molübdeen 12 mg, Seleen 4 mg.
Tehnoloogiline lisaaine: letsitiin 400 mg
(3a672a Vitamiin A, E671 Vitamiin D3, Vitamiin B1 kui tiamiinmononitraat, Vitamiin B2 kui riboflaviin, Vitamiin B6 kui püridoksiinhüdrokloriid, Vitamiin B12 kui tsüanokobalamiin, E1 aminohapete hüdraadi raudkelaat, 3b201 kaaliumjodiid, E4 aminohapetehüdraadi vaskkelaat, E5 aminohapetehüdraadi mangaankelaat, 3b606 aminohapetehüdraadi tsinkkelaat, E7 naatrummolübdaat, 3b8.12 seleenemtioniin Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3399 (inaktiveeritud seleniseeritud pärm)).

Kasutamine:
Väike koer ( 4-15 kg): 3-10 g päevas
Keskmine koer (16-39 kg): 10-20 g päevas
Suur koer (40-80 kg): 20-40 g päevas

Segada sööda hulka.
Kuna sisaldab suures koguses D3 viatmiini ja mineraalaineid ei tohi päevanormi rohkem kui kahekordistada. 
Optimaalse tulemuse saavutamiseks tuleb söödalisandit tarbida pikema aja vältel. Aastaring kasutamine on soovituslik ja parandab tulemusi. 

Tootja: Vetripharm GmbH
Partii number ja säilivuskuupäev pakendil

Naturaalsed ürdid ei asenda koera jaoks õiget mineraalsööta!
Koertele ürtidega sööda pakkumine on õigustatult muutumas üha olulisemaks. Ürtides leiduvad looduslikud toimeained mõjutavad koera organismi positiivselt ja toimivad sõltuvalt kasutusviisist ka ravimina. Sellest hoolimata ei suuda ürdisegud usaldusväärselt katta vajadust oluliste mineraalainete, vitamiinide ja mikroelementide järele. Metsikud koerad tarbivad seda valdavalt oma saakloomade luude ja siseelundite kaudu, nagu näiteks maks ja neerud, või siis saakloomade soolestikus olevate pooleldi seeditud söödajäänuste kadu.
Paljud koerasöödad sisaldavad juba mineraalaineid. Kuid need mineraalained, vitamiinid ja mikroelemendid esinevad organsmi jaoks halvasti imenduval kujul, mistõttu ei kata need tihtipeale koera suurenenud vajadusi. Eriti just tervisehäiretega, vanade või väga aktiivsete koerte puhul on kvaliteetne segu bioaktiivsetest mikroainetest ja tasakaalustavatest ürtidest, nagu näiteks CANIPUR - vitaNatur, ideaalseks lisandiks ja võimaluseks nende vajadusi optimaalselt katta.

ÜLDISED TEADMISED SÖÖTMISEST
Kvaliteetsete söödakomponentide kombineerimine vitamiinide, mineraalainete, mikroelementide ja ürtidega katab koerte põhilised vajadused kõigi eluks vajalike mikroainete järgi. Sellest tulenev ainevahetuse optimeerimine toob kaasa manustatud põhisööda oluliselt parema väärindamise, tänu millele saab sööta panna paremini vastama erinevatele vajadustele, nagu näiteks kasvuperiood, imetamine, võidujooksud, jaht ja koolitus. Eriti just kutsikad saavad seeläbi parimad eeldused hea kehalise ja luude arengu saavutamiseks ning tervisliku välumuse tagamiseks.

 Mikroelemendid, nagu näiteks raud, vask, tsink või seleen, on oluline osa ensüümidest ja hormoonidest. Tänu sellele on tegu ainevahetuse asendamatult oluliste eestvedajatega. Varustamaks koeri usaldusväärselt ja piisavas koguses nende eluks vajalike ainetega, on eriti mõistlik kasutada mikroelemente, mis on oma orgaanilisel kujul seotud aminohapetega. Soolestikud tarbitakse need ära peaaegu kadudeta ning toimetatakse sihtkohtadesse, kus neid on vaja. Kahjuks on mikroainete hulk söödas viimastel aastatel üha vähenenud, mistõttu ei ole koera võimalik tavapärase sööda kaudu enam piisavalt suure hulga mikroainetega varustada.

 Ürdid reguleerivad looduslikult seedimist, ergutavad ainevahetust, parendavad kaitset infektsioonide eest ja soodustavad paranemist.

 Linaseemned sisaldavad suurel hulgal asendamatuid rasv- ja aminohapped, liimaineid ning E-vitamiini. See kaitseb nahka tervikuna, toetab seedimist ja parendab koera varustamist toitainetega.

 Õllepärm koos loodusliku B-vitamiini kompleksiga sisaldab rikkalikult hea bioloogilise kvaliteediga aminohapped.
Vadakukontsentraat on väärtuslik söödaaine, mis sisaldab ohtralt looduslikke mineraalaineid, proteiine, vitamiini ja laktoosi.

 Sojajahu sisaldab rikkalikult asendamatuid, piiravaid aminohappeid, nagu näiteks lüsiin ja metioniin, mis on kasvu ja sigimise jaoks hädavajalikud.

 Nisuhelbed on kõrge energiasisaldusega teraviljatoode, mis sisaldab kergeid ja kiiresti seeditavaid süsivesikuid.

 Porgandimass sisaldab suurel hulgal beetakarotiini (provitamiin A); see on eriti oluline naha ja limaskestade kaitseks ning viljakuse tagamiseks.

 Luude ja liigeste koormustaluvuse ja tugevuse tagamise eest vastutavad peamiselt kaltsium, fosfor ja vitamiin D3.

 Vitamiin A on tähtis nägemis- ja soojätkamisprotsesside jaoks, naha ja limaskestade kaitseks ning vastupanuvõime suurendamiseks.

 Vitamiinid C ja E kaitsevad rakumembraane vigaste hapnikuühendite (vabad radikaalid) eest; E-vitamiin tagab südame- ja skeletilihaskonna töö.

 B-vitamiinid on terve ja võimeka energiavahetuse jaoks asendamatult vajalikud. Nad mängivad olulist rolli närvide koormatavuse ja funktsionaaluse ning naha regeneratsiooni puhul.

 Foolhape on määrava tähtsusega punaste ja valgete vereliblede moodustamisel. Foolhappepuudulikkuse tagajärjel tekib nõrkus ja vastuvõtlikus infektsioonidele.