Relax Forte 500g - närvilistele, rahututele koertele Zoom

Relax Forte 500g - närvilistele, rahututele koertele

Kaubamärk:
Hind: 39,50 €
19,75 €
Kogus: - +
   - või -   

CANIPUR - relax forte rahuliku meele tagamiseks
CANIPUR - relax forte tasakaalustab tõhusalt söödast tingitud magneesiumipuudulikkust (argus, ehmuvus), trüptofaanipuudulikkust (seesmine pinge, ärrituvus) ja B-vitamiini puudulikkust (keskendumisraskused) ning lüsiinipuudulikkust. Tulemuseks on seesmine rahu, lõdvestunud oleks ja vastupanu stressile ning samal ajal motivatsiooni, keskendumisvõime ja heaolu kasv.

Koostis: dekstroos, magneesiumfumaraat, magneesiumoksiid
Analüütiline koostis: toorvalk 11,0 %, toorrasv 3,1 %, toorkiud 0,6 %, toortuhk 13,6 %, kaltsium 1,5 %, magneesium 4,0 %, naatrium 0,1 %
Toitumuslikud lisandid (ühe kg kohta): Vitamiin A 50.000 TÜ, Vitamiin E 25.000 mg, Vitamiin B1 1.000 mg, Vitamiin B2  600 mg, Vitamiin B6 2.500 mg, Vitamiin B12 250.000 mcg, Vitamiin C 5.000 mg, Niatsiin 4.000 mg, L-Lüsiin 50.000 mg, L-Trüptofaan 50.000 mg
(3a672a Vitamiin A, Vitamiin B1 kui tiamiinmononitraat, Vitamiin B2 kui riboflaviin, Vitamin B6 kui üridoksiinkloriid, Vitamin B12 kui tsüanokobalamiin, L-Lüsiin-Monohüdrokloriid)

Kasutamine:
Väike koer ( 4-15 kg): 1-4 g päevas
Keskmine koer (16-39 kg): 4-8 g päevas
Suur koer (40-80 kg): 8-16 g päevas

Segada sööda hulka.
Parima tulemuse saavutamiseks tuleb toodet tarbida vähemalt 3 nädala jooksul. Aastaringe söötmine on soovituslik ja parandab tulemusi.
 
Tootja: Vetripharm GmbH
Partii number ja säilivuskuupäev pakendil

Kui koerad on stressis või agressiivsed

Koera iseloom sõltub suurel määral tema kasvatusest ja elukeskkonnast. Vaid väga väike osa on geneetiliselt määratud ning seda saab vastava treeningu ja sotsialiseerimisega tavaliselt hästi kompenseerida. Siiski reageerivad koerad oma keskkonnale väga erinevalt ning koeraomanik saab kasvava koera arengut põhimõtteliselt mõjutada. Vahel on koerte stressiolukorras liiga arglikuks, kiirelt ärrituvaks või agressiivseks muutumise taga raskekujulised traumad. Tänapäeval on teada, et mineraalainete, nagu näiteks magneesium, vaegus võib suurendada koerte ärrituvust. Lisaks mõjutab spetsiaalsete mikroainete kasutamine koera meeleolu positiivselt. Siin mängivad lisaks magneesiumile olulist rolli ka aminohape L-trüptofaan ja B-vitamiin.

ÜLDISED TEADMISED SÖÖTMISEST

Nii tugev kehaline koormus kui ka närvide ülekoormatus (nt tugiisikust eraldamine, transport, näitused, koerakoolid või äike) võivad põhjustada närvilisust, ehmumist, resignatsiooni, merehaigust, halba hügieeni või ka ärrituvust. Närvisüsteemi stabiliseerimise ja heaolutunde suurendamise teel taastatakse ja tugevdatakse seesmist rahu ja lõdvestusvõimet.

Trüptofaan on eluliselt oluline aminohape, mis teisendatakse ainevahetuse käigus eelkõige serotoniiniks ja nikotiinhappeks (niatsiin). Serotoniin on keskses näevisüsteemis kasutusel impulsside ülekande regulaatorina ning vastutab tugevalt koera heaolu eest. Puudulikkuse korral ilmneb tasakaalutus, üleerutus ning tujutus. Kuna serotoniin tarvitatakse kiirelt ära, on trüptofaani regulaarne juurdemanustamine hädavajalik.

Magneesium on paljude närvirakkude ja aju energiavahetuse ensüümide aktivaator. Eriti oluline on magneesiumi pakutav kaitse stressiolukordades negatiivsete mõjude eest kartlike ja kergelt ehmuvate koerte puhul. Kuna see stabiliseerib lisaks ka rakumembraane, välditakse närvirakkude liiga tugevat ärrituvust; veres leevendab see stressihormooni adrenaliini mõju.

Vitamiin B6 moodustab närvi- ja ajurakkude valguainevahetuse sujuva protsessi aluse. Kuna valgustruktuurid on mälu aluseks, soodustab piisav vitamiiniga B6 varustatus head keskendumis- ja tähelepanuvõimet. Lisaks on vitamiini B6 vaja trüptofaani nikotiinhappeks muutmiseks.

Nikotiinhape (niatsiin) on B-vitamiin, mis on paljudes söötades seotud kujul olemas ning mida organism ei suuda seetõttu väärindada. Seetõttu tuleb seda koerale piisavas koguses juurde anda, et tema keha suudaks trüpofaanist nikotiinhapet sünteesida. Nikotiinhape mängib kõigi närvide ainevahetuse energiat andvate protsesside puhul võtmerolli.

Vitamiin B12 osaleb närvikoes närvirakkude regeneratsiooni ja säilitamise eest vastutavates ensümaatilistes reaktsioonides. Puudulikkuse korral esineb kogu närvisüsteemi funktsiooni ja võimsuse vähenemine, mis omakorda põhjustab tajuhäireid, üliaktiivseid reflekse ja koordineerimatut liikumist.

E ja C vitamiinid toimivad kaitsvate „antioksüdantidena“, mis aitavad võidelda agressiivsete kahjulike ainete vastu tundlike närvi- ja ajurakkude piirkonnas. See parandab olulisel määral kontsentratsiooni- ja tähelepanuvõimet ning tugevdab vaimset tervist