Linapõhk 20 kg - 5 alust (125 pakki)

Kaubamärk:
Hind:
1400,00 €
Kogus: - +
   - või -   

Naturaalsest linataimest valmistatud allapanu hobustele, mis on tootmise käigus mitmekordselt puhastatud ja tolmuvabaks muudetud.  Sobib tolmuallergiaga hobustele, emfüseemikutele ning allapanuna soovitavad seda ka veterinaararstid. Allapanu on äärmiselt imav (kuni 470%) ning kiiresti ja täielikult biolagunev. 
Linataimede kasvatamisel ei ole kasutatud pestitsiide ning kuna linataim on maitselt kibe, siis tavaolukorras hobused linapõhku ei söö. 

EURO-LINi puhastatakse põhjalikult keeruka protsessi käigus. Linapõhk sisaldab biokeemilisi looduslikke aineid, mis seovad uriini ning takistavad ammoniaagi tekkimist. Seetõttu parandab EURO-LINi kasutamine märkimisväärselt talli üldist sisekliimat ja aitab vältida ammoniaagi põhjustatud bronhide limaskestade ärritust. EURO-LIN säästab allapanu ning niiskuse hea imendumine kaitseb hobuse liigeseid ja kapju, annab sooja pinna ja hoiab ära (korralikult peale kantult) ammoniaagi tekke. 

EURO-LIN-il suudab niiskust vastu võtta kiiresti ning enda kaalust kuni 5-kordselt. Lina rakustruktuur on oma olemuselt selline, et niiskus jään põhku püsima ning seega jääb allapanu pealmine kiht pehme ja kuiv.

Linapõhust allapanu on ka taskukohane. 10-12m² boksi kulu on 2-4 pakki kuus. EURO-LIN on pakitud 20 kg pakkidesse. 10-12m² boksi esmaseks täitmiseks kulub 3-5 pakki ning sõltuvalt boksi kasutusintensiivsusest kulub nädalas umbes 0,5-1 pakk linapõhku. 

EURO-LIN on mitmel moel kuluefektiivne. Igapäevaselt on vaja boksist eemaldada sõnnik. Märjad kohad eemaldatakse kord nädalas. See hoiab märkimisväärselt tööjõule kuluvat aega kokku. Toote utiliseerimiseks ei ole vaja palju ruumi ega ka lisatöötlemist. Kuna allapanu vajadus on väiksem, siis on ka tekkiva jäätme kogus väiksem. Lisaks on linapõhk täielikult biolagunev 3 kuuga ja neutraalse pH-tasemega. 

Kasutamine: Parima tulemuse saamiseks on tuleb allapanu korralikult paigaldada ja korralikult hooldada. 10–12 m2 boksi jaoks vajate 3–5 pakki EURO-LIN; kihi paksus peaks alguses olema 5–7 cm. Linapõhu omaduste aktiveerimiseks (uriini optimaalne sidumine) ja tihke allapanukihi moodustumise kiirendamiseks tasub värsket allapanu kastekannust ühtlaselt niisutada umbes 5–10 liitri veega.
Lisaks saab kasutada ka tavalise puistena s.t matti ei ole vajalik tekitada. Igapäevane puhastamine/rehitsemine toimub nagu nt ka saepurust allapanu osas.

Kui teete allapanust mati:
Esimene nädal: tihke allapanukihi moodustumine; selle protsessi käigus alumine kiht pakub soojust ning imab endasse uriini, pealmine kiht on kohev ja kuiv. Sellel perioodil on vajalik vaid hobuse väljaheidete korjamine ja pealmise kihi kerge rehitsemine.

Teine nädal: jätkub tavapärane junnide eemaldamine allapanult; väga märjad kohad tuleb ettevaatlikult eemalada 1-2 korda nädalas ja täita sobiva koguse värske allapanuga (u. 0,5-1 pakk/nädalas).
 
TÄHTIS: junnide ja märgade kohtade eemaldamise käigus ei tohi ülejäänud allapanu ümber pöörata (kui õhk pääseb alumiste kihtideni, siis hakkab tekkima ammoniaak). Soovituslik on 2 korda aastas vahetada välja kogu allapanu ning selle käigus boks põhjalikult puhastada.

Linapõhk on 1,0*1,2m (FIN-alus) alusel ja transpordi hind ühe aluse tellimisel on alates 25€+km
5 ja 10 aluse transpordi hind lepitakse eraldi kokku
26 aluse transpordi hind transpordil suurematesse linnadesse on lisatasuta! 

Ladu asub Tallinnas Betooni 6/1 - ise kaubale järele minnes transporditasu ei rakendu.