Hepafit 150g - maksa funktsioonide ja ainevahetuse toetamiseks (parim enne aprill 22) Zoom

Hepafit 150g - maksa funktsioonide ja ainevahetuse toetamiseks (parim enne aprill 22)

Kaubamärk:
Hind: 14,50 €
7,25 €
Kogus: - +
   - või -   

CANIPUR - hepafit maksa funktsioonide ja ainevahetuse toetamiseks.
CANIPUR - hepafit on mõeldud kroonilise maksapuudulikkuse puhul maksa tööd toetama. Maks on kehas kõige olulisem ainevahetusorgan ja mängib seega keha toitainetega varustamisel ning mürkide eemaldamisel keskset rolli. Kui ainevahetus satub haiguste, toksiinide või liigile ebasobiva sööda andmise tõttu tugeva koormuse alla, ei ole organismist enam võimalik tõhusalt mürke välja viia. Sellisel juhul võivad abiks olla toit- ja toimeained, mis toetavad maksa ja selle rolli ainevahetuses.

Koostis: taimne segu (maarjaohakas, artišokk, võilill, lagrits), riisijahu, ekstraheeritud pärm (MOS), sojavalgu kontsentraat, linaseemneõli, metüülsulfonüülmetaan (MSM).
Analüütiline koostis: Toorproteiin 16,4%, Toorrasv 7,7%, Toorkiud 11,3%, Toortuhk 14,7%, Kaltsium 1,0%, Naatrium 0,4%, Väävel 0,4%, Magneesium 0,2%, Omega-3 rasvhapped 0,6%
Toitumuslikud lisandid (ühe kg kohta): A-vitamiin 1.200.000 TÜ, D3-vitamiin 120.00 TÜ, E-vitamiin 14.000 mg, B1-vitamiin 400 mg, B2-vitamiin 200 mg, B6-vitamiin 200 mg, B12-vitamiin 40.000 mcg, C-vitamiin 20.000 mg, Foolhape 1000 mg, Kaltsium-D-pantotenaat 700 mg, Koliinkloriid 40.000 mg, Inositool 10 000 mg, Betaiin 6.000 mg, Tsink 10.000 mg, DL-metioniin 10.000 mg, 
Tehnoloogilised lisandid: diatomiitmuld (Kiselguhr) 15.000 mg, Letsitiin 10.000 mg
3a672a A-vitamiin, E671 D3-vitamiin, B1-vitamiin tiamiinmononitraadina, B2-vitamiin riboflaviinina, B6-vitamiin püridoksiinvesinikkloriidina, B12-vitamiin tsüanokobalamiinina, betaiin betaiini anhüdraadina, 3b607 glütsiintsinkkelaathüdraat

Kasutamine
Väikesed koerad (4-15 kg): 1-4 g päevas
Keskmised koerad (16-39 kg): 4-8 g päevas
Suured koerad (40-80 kg): 8-16 g päevas
Manustada koos söödaga.

Kuna sisaldab suurendatud koguses D3 vitamiini ja tsinki ei tohi päevanormi rohkem kui kahekordistada.

Kasutusaeg
Optimaalse mõju tagamiseks tuleb toodet kasutada vähemalt kolm nädalat kestva kuurina. Enne toitmist või juhul, kui toodet antakse pikemalt kui 6 kuud, soovitame küsida nõu loomaarstilt.

Tootja: Vetripharm GmbH
Partii number ja säilivuskuupäev pakendil

Kas koera maksa saab mürkide väljutamisel toetada?

Multifunktsionaalse organina täidab maks koerte puhul mitmesuguseid olulisi ülesandeid. Ühelt poolt salvestab see süsivesikud (glükogeenid), vitamiinid, mikroelemendid (vask, raud, tsink) ja rasvad ning teisalt annnab neid organismile tagasi organismi jaoks väärindatavas vormis. Vereloome ja vastupanuvõime jaoks olulised valgud ja rasvade seedimise jaoks määrava tähtsusega sapp tekib maksas. Ka mürkainete väljajuhtimisel, mis tekivad söömisel, seedimisel või haiguste käigus, on maksal keskne roll. Seetõttu ei ole maks koertel ainuüksi mürke väljastava organi rollis. Kui sellest hoolimata esineb haigusest tingitud või lausa kroonilisi maksafunktsionaalsuste tõrkeid, on maksa mürkide väljastamise võime tugevalt piiratud. See põhjustab mitmesuguseid sümptomeid, kuna maksaprobleemide korral on kogu organism rööpast väljas. Esimesed märgid on isutus, lihasmassi vähenemine ja koera üldine jõuetus. Hiljem viitavad nt kollased limaskestad, oksendamine ja kõhulahtisus ulatuslikele maksaprobleemidele. Maksa seisundit saab loomaarst tuvastada verepildi ja uuringu abil. Esmalt pannakse koer spetsiaalsele dieedile. Lisaks sellele tuleb maksa mürgiväljastus- ja regeneratsioonivõimet toetada maksarakke toetavate taimede (piimohakas, artišokk) ja vitamiinide kaudu. Meetmed parendavad maksa mürkide ärastuse võimet.

ÜLDISED TEADMISED SÖÖTMISEST

Maks on keha keskseks ainevahetusorganiks ning mängib seega sööda tõhusatesse ainetesse teisaldamisel, mürkide ja ainevahetuse jääkproduktide väljastamisel olulist rolli. Kui ainevahetus satub haiguste ja infektsioonide, medikamentide, toksiinide või liigile ebasobiva sööda andmise tõttu tugeva koormuse alla, ei ole organismist enam võimalik tõhusalt mürke välja viia. Sellisel juhul võivad abiks olla toit- ja toimeained, mis toetavad maksa ja selle rolli ainevahetuses.

Ravimtaimed, nagu näiteks piimohakas, artišokk, võilill ja lagritsajuur, harmoniseerivad tänu oma regeneratiivsetele toimeainetele maksa funktsioone süvitsi ning edendavad sapiloomet. See võimendab isu, parendab sööda väärindamist, tugevdab maksa mürgiärastus- ja regeneratsioonifunktsioone liigse valgukoguse, haiguste või ravimite tarbimise puhul ning moodustab maksale aktiivse kaitse.

Koliin ja letsitiin on maksarakkude olulisteks koostisosadeks ning on seetõttu regeneratsiooniprotsesside jaoks eriti olulised; koliin mängib lisaks määrava tähtsusega rolli rasvade töötlemisel maksas. Letsitiini väljastatakse sapi kaudu ning see toetab toidust pärinevate rasvade ja õlide imendumist ja tarbimist.

Betaiin toetab maksa ainevahetuse lõpp-produktide, eriti just laktaadi, kiiret töötlust ja väljastust.

Inositool aitab maksa ainevahetusprobleemide ning sidekoe põletike puhul. Maksarakkudes on see lisaks veel oluliste neurotransmitterite osa.

Sojajahust pärinev arginiin on asendamatu abimees karbamiidi, aminohappe ja valguainevahetuse lõpp-produktist, kahjutuks muutmisel.

Kvaliteetsest linaõlist pärinevad küllastumata asendamatud rasvhapped on organi- ja koerakkude uuendamisel ülioluliseks koostisosaks. Lisaks vähendavad need vastuvõtlikkust põletikele ja allergilistele reaktsioonidele ja aitavad haigusest tingitud muudatustel kiiremini paraneda.

Melatoniin mõjutab on väävlit sisaldava aminohappena olulisel määral maksa töövõimet ainevahetuse jääkproduktide ümbertöötlusel ja mürkide väljaviimisel.

Vitamiinid A, C ja E kaitsevad antioksüdantidena eriti just koera maksa agressiivsete kahjulike ainete eest ja tugevdavad immuunsüsteemi.