Carotin 150g - pigmendile Zoom

Carotin 150g - pigmendile

Kaubamärk:
Hind:
14,50 €
Kogus: - +
   - või -   

CANIPUR - CAROTIN sisaldab eriliselt tõhusat toimeainete kombinatsioone intensiivse pigmenteeringu saavutamiseks.
CANIPUR - CAROTIN pakub koera vajadustele vastavat sööta, mis sisaldab naha pigmenteerimise jaoks olulisi vitamiine. Igapäevane bioloogiliselt kvaliteetse beetakarotiini, A-vitamiini ja E-vitamiini ning mikrolelementide tsink ja vask juurdeandmine ennetab puudulikkusnähtude teket, mis võivad omakorda põhjustada pigmenteerimishäireid.

Koostis: dekstroos, maisitärklis, päevalilleõli
Analüütiline koostis: Toorproteiin 5,1%, Toorrasv 1,9%, Toorkiud 1,3%, Toortuhk 2,3%, Naatrium 0,2%
Toitumuslikud lisandid (ühe kg kohta): A-vitamiin 200.000 TÜ, E-vitamiin 5000 mg, Beetakaroteen 10 000 mg, Vask 500 mg, Tsink 5000 mg
(3a672a A-vitamiin, E4 aminohappehüdraatide vaskkelaat, 3b606 aminohappehüdraatide tsinkkelaat)

Kasutamine:
Väikesed koerad (4-15 kg): 1-4 g päevas
Keskmised koerad (16-39 kg): 4-8 g päevas
Suured koerad (40-80 kg): 8-16 g päevas

Manustada koos söödaga.
Mikroelementide suurema sisalduse tõttu ei tohiks päevane söödakogus ületada kahekordset lubatud annust. 
Optimaalse efekti saavutamiseks peaks toitmine toimuma tuleb toodet kasutada kuue- kuni kaheksanädalase kuurina. Pikemal perioodil söötmine on soovituslik ja parandab tulemusi.

Tootja: Vetripharm GmbH
Partii number ja säilivuskuupäev pakendil

Kuidas mõjutab A-vitamiin koera pigmentatsiooni?

Koera naha ja karvade värvus sõltub esmajoones asjassepuutuvate rakkude melaniinisisaldusest. Melaniin on pigment ja seda mõjutab lisaks geneetilisele soodumusele hormoonis ja mh ka A-vitamiin. Koerte ninal, nahal või huultel ilmnevad pigmendiprobleemid viitavad A-vitamiini või beetakarotiini puudusele. Selles osalevad ka tsink, vask ja vitamiinid.

ÜLDISED TEADMISED SÖÖTMISEST

Nende nahakaitsevitamiinide ja mikroelementide eriline kombinatsioon kaitseb mõjusalt naha pigmenteerimisprotsessi. Vitamiinid A ja E ning provitamiin beetakarotiin tugevdavad antioksüdandina immuunsüsteemi ja kaitsevad koera naka agressiivsete kahjulike ainete mõjude eest, mis võivad näiteks põhjustada kasvajaid.

Beetakarotiin on oluline looduslik taimne värvaine, mida vajavad kõik loomad suures koguses. See hoolitseb nt munakollase, piima ning naha või limaskestade värvi eest. Kuna koer, nagu kõik imetajad, ei suuda beetakarotiini ise organismis toota, sõltub ta sööda piisavast beetakarotiinikogusest. Beetakarotiini ja A-vitamiini puudulikkus vähendab naha immuunsüsteemi kaitset, nahk muutub kõõmaseks ja kaotab värvi.

A-vitamiin osaleb kehas mitmetes olulistes ainevahetusprotsessides, eriti just naha kasvamises ja kaitses.

Vitamiin E säilitab naharakkude funktsiooni ja naha tervist.

Tsink on vajalik naha tõrgeteta funktsioneerimise, taastumise ja haavade paranemise tagamiseks. Puudulikkuse tagajärjel muutub nahk karedaks ja kõõmaseks, paksuks ning tekib karvade väljalangemine ning muudatused küüntes ja käpapatjades.

Vaske vajab organism mitmete ainevahetusprotsesside jaoks; see on eluliselt vajalik naha ühtlase pigmendi ning nahaaluse sidekoe tekkimiseks.