Calcigel 1 kg - kaltsium Zoom

Calcigel 1 kg - kaltsium

Kaubamärk:
Laoseis: Laos
Hind:
44,00 €
Kogus: - +
   - või -   

Koera kaltsiumivajadus

Kaltsium, fosfor ja vitamiin D3 mängivad koerte luude ainevahetuses olulist rolli. Koerad vajavad kehakaalu kg kohta pea 10 kuni 15 g kaltsiumi ja poole sellest kogusest fosforit. 90-95% sellest kogusest jõuab luudesse (80% fosforist). Seal salvestatud mineraalaineid suunatakse vastavalt vajadusele neerude ja soolestiku abil organismi. Kui koer saab toidu kaudu liiga vähe kaltsiumi, aitab see puudujääke tasakaalustada Kui see seisund kestab pikemalt, on tulemuseks luude demineraliseerimine. See mitmekordistab luude hapraks muutumise ohtu.

Metsikus looduses katavad koerad oma vajadused valdavalt saakloomade luude kaudu. Kuid kaltsiumi, fosfori, vitamiini D3 ja magneesiumi õige koosmäng hoolitseb ka õigesti toimiva kaltsiumi ainevahetuse eest. Seetõttu on ühekülgne toitumine (lubi) vähem tõhus. Juurdeandmisel, nagu näiteks CANIPUR - calcigeli manustamisel, tehakse kõik luude ainevahetuse jaoks vajalikud toitained kättesaadavaks õiges suhtes ning seda antakse koertele eriti siis, kui nende kaltsiumivajadus on kõrgendatud (tiinus, imetamine, kasv).

Üldised teadmised koerte söötmisest

Kaltsium vastutab luude, liigeste ja hammaste arengu, koormustaluvuse ja tugevuse tagamise eest. Alatoitumusest või suurenenud vajadusest (kasvuperiood, tiinus, imetamine ja raske kehaline pingutus) tingitud puudujääkide puhul tekivad esmalt jäikused ja väheldane lonkamine. Kui kaltsiumipuudulikkus kestab kauem, on tulemuseks muutused luudes ja luupõletikud, muudatused liigestes ja luumurrud. Kasvavatel koertel põhjustab kaltsiumipuudulikkus käpaliigeste pöördumatuid deformatsioone. Lisaks on kaltsium määrava tähtsusega vere hüübimise ja haavade paranemise, lihastegevuse, südame funktsionaalsuse ning närvirakkude stabiliseerimisel. Seetõttu on oluline veres sisalduvat kaltsiumitaset kiire ja turvaliselt imenduva kaltsiumiga võimalikult ühtlasena hoida. Selle nõude täidab eelkõige kelaadi kujul esinev kaltsium.

Želariin on puhas valk ning sarnaneb oma aminohappesisalduselt kollageenile. Kollageen vastutab skeletivalguna liigeskõhrede, sidekoe ja kõõluste koormustaluvuse, liikuvuse ja stabiilsuse eest. Želatiini kõrge lüsiinisisaldus soodustab lihaskoe moodustumist ja ainevahetust.

Dikaltsiumfosfaat sisaldab lisaks kaltsiumile ka fosforit, mis on vitamiini D3 kõrval luustruktuuride tugevdamisel kaltsiumi olulisim liitlane.

Vitamiin D3 reguleerib kaltsiumi ja fosfori ainevahetust ning soodustatakse mineraalainete jõudmist luustruktuuridesse. Puudulikkuse korral ei ole olemasolevat kaltsiumit võimalik ettenähtud viisil kasutada.

Maisitärklis ja glükoos on suure energiasisaldusega kandeained, mis on mõeldud energiahalduses esinevate puudujääkide katmiseks.