Barf 1 kg - toortoidulistele

Kui toodet ei ole, siis anname sellest teada tööpäeva jooksul peale tellimuse sooritamist!
Tellimiste aegu vaata SIIT
CANIPUR - BARF on tasakaalustatud toortoitluset võimaldav mikroelemendirikas põhisööt.
BARF pakub laiahaardelist ja tasakaalustatud sööta koertele, keda toidetakse toortoiduga (barf). See tasakaalustab tänu kvaliteetsele koostisele turvaliselt toitainepuudulikkust ja ennetab mao- / soolestikuprobleemide teket toortoidu andmisel ning aitab kõigil koertel saavutada hea kehalise arengu ning tervisest pakatava välisilme, töövalmiduse ja heaolutunde eeldused ning tagab optimaalse edu aretamisel.
BARF-meetodi puhul on mineraalainetega varustamine olulisel kohal
Ingliskeelest pärinev mõiste „BARF“ tähistab väljendit „Bones and raw foods“, eesti keeles „luud ja toortoit“. Saksamaal kasutatakse lühendi „BARF“ kohta väljendit „bioloogiliselt mitmekülgne toortoit“ või lihtsustatult „toortoit“. Sealjuures lähtutakse metsikute koerte ja huntide söömisharjumustest, kes söövad peaaegu kõiki oma saakloomade osi, ja seda toorelt. Selle alla kuuluvad lisaks lihale ka sisikond, seedetrakt koos selles käärinud sisuga, nahk ning luud ja kõhred. Lisaks süüakse tihti ka metsikuid köögivilju, juurvilju või ürte.
BARF-süsteemi eduka igapäevase rakendamise puhul ei ole vajadusi katva annuse kokkupanemine alati lihtne. Ka siin tuleb pidevalt ennetada vaegussümptomite teket ja mao-/soolestikuprobleeme, nagu näiteks kõhukinnisus või kõhulahtisus.
Barf-söödakoguse arvutamise tavalise rusikareegli puhul, milleks on kolm neljandikku toorest liha ja üks neljandik juurvilju ja köögivilju, ilmnevad puudujäägid saakloomade „mittelihaliste komponentide“ osas, nagu näiteks sisikond, nahk ja nahaalused koed, luud ja kõhred, mao- ja soolestiku sisu ning mitmesugused metsikud taimed. Nende koostisosad on aga koerale tervisliku toortoidu pakkumise puhul otsustava tähtsusega. Juhul kui need saakloomade „mittelihalised komponendid“ ei ole igapäevases toortoiduannuses saadaval, tuleb mitmekülgne ja turvaline asendus hankida mujalt.
Koostis: taime segu (maarjaohakas, nõges, artitšokk, võilill, lagrits, Islandi käokõrv, kaselehed, apteegitill, aniis, kummel), purustatud õunad, kaltsiumkarbonaat, linaseemned, banaan, porgand, lõhe, petersell, želatiin, saatanaküüs, ingver, merevetikad, viinamarjaseemned, magneesiumoksiid, MSM.
Analüütiline koostis: toorproteiin 14,5%, toorrasv 5,8%, toorkiud 13,1%, toortuhk 16,8%, kaltsium 3,7%, magneesium 1,3%, naatrium 0,4%, väävel 0,3%, Omega3 rasvhapped 1,0%
Toitumuslikud lisandid (ühe kg kohta): Vitamiin A 100.000 TÜ, Vitamiin D3 10.000 TÜ, Vitamiin E 2.000 mg, Vitamiin K3 5 mg, Vitamiin B1 60 mg, Vitamiin B2 150 mg, Vitamiin B6 60 mg, Vitamiin B12 1.000 mcg, Vitamiin C 1.000 mg, Biotiin 500 mcg, beetakaroteen 200 mg, foolhape 200 mg, niatsiin 200 mg, Kaltsium-D-Pantotenaat 200 mg, Koliinkloriid 1.000 mg, Raud 300 mg, Jood 7 mg, Vask 50 mg, Mangaan 100 mg, Tsink 1000 mg, Molübdeen 5 mg, Seleen 5 mg.
(3a672a Vitamiin A, E671 Vitamiin D3, Vitamiin B1 kui tiamiinmononitraat, Vitamiin B2 kui riboflaviin, Vitamiin B6 kui püridoksiinhüdrokloriid, Vitamiin B12 kui tsüanokobalamiin, E1 aminohapete hüdraadi raudkelaat, 3b201 kaaliumjodiid, E4 aminohapetehüdraadi vaskkelaat, E5 aminohapetehüdraadi mangaankelaat, 3b606 aminohapetehüdraadi tsinkkelaat, E7 naatrummolübdaat, 3b8.12 seleenemtioniin Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3399 (inaktiveeritud seleniseeritud pärm))
.
Kasutamine:
Väike koer ( 4-15 kg): 5-20 g päevas
Keskmine koer (16-39 kg): 20-40 g päevas
Suur koer (40-80 kg): 40-80 g päevas
Segada sööda hulka.
Kuna sisaldab suures koguses D3 viatmiini ja mineraalaineid ei tohi päevanormi rohkem kui kahekordistada.
Optimaalse tulemuse saavutamiseks tuleb söödalisandit tarbida pikema aja vältel.
ÜLDISED TEADMISED SÖÖTMISEST
✅Ingliskeelest pärinev mõiste „BARF“ tähistab väljendit „Bones and raw foods“, eesti keeles „luud ja toortoit“. Saksamaal kasutatakse lühendi „BARF“ kohta väljendit „bioloogiliselt mitmekülgne toortoit“ või lihtsustatult „toortoit“. Sealjuures lähtutakse metsikute koerte ja huntide söömisharjumustest, kes söövad peaaegu kõiki oma saakloomade osi, ja seda toorelt. Selle alla kuuluvad lisaks lihale ka sisikond, seedetrakt koos selles käärinud sisuga, nahk ning luud ja kõhred. Lisaks süüakse tihti ka taimseid toitaineid, nagu näiteks metsikuid köögivilju, juurvilju või ürte.
✅BARF-süsteemi eduka igapäevase rakendamise puhul ei ole vajadusi katva annuse kokkupanemine alati lihtne. Ka siin tuleb pidevalt ennetada vaegussümptomite teket ja mao-/soolestikuprobleeme, nagu näiteks kõhukinnisus või kõhulahtisus.
✅Barf-söödakoguse arvutamise tavalise rusikareegli puhul, milleks on kolm neljandikku toorest liha ja üks neljandik juurvilju ja köögivilju, ilmnevad puudujäägid saakloomade „mittelihaliste komponentide“ osas, nagu näiteks sisikond, nahk ja nahaalused koed, luud ja kõhred, mao- ja soolestiku sisu ning mitmesugused metsikud taimed. Nende koostisosad on aga koerale tervisliku toortoidu pakkumiseks otsustava tähtsusega. Juhul kui need saakloomade „mittelihalised komponendid“ ei ole igapäevases toortoiduannuses saadaval, tuleb mitmekülgne ja turvaline asendus hankida mujalt.
✅Subproduktid sisaldavad suures koguses asendamatuid rasvhappeid ja loomulikke mineraale ja mikroaineid. Linaseemned on optimaalne asendus tänu nendes sisalduvatele kvaliteetsetele oomega-3-rasvhapetele ning merevetikajahule, mis sisaldavad suurel hulgal looduslikke ja kergelt seeditavaid mineraale ja mikroelemente.
✅Nahk ja karvkate varustavad organismi mh ka orgaanilise väävliga. See on saadaval loodusliku kelaadina saadaval MSM-is.
✅Liigeste ja kõõluste jaoks vajalikke kvaliteetseid aminohappeid sisaldavaid luid saab edukalt asendada želatiiniga.
✅Luud varustavad koera mineraalidega, mis hoolitsevad luu- ja lihaskonna tugevuse ja koormustaluvuse eest. Seetõttu tuleb eriti just kaltsiumi juurde anda.
✅Mao- ja soolestiku eelseeditud kujul esinev sisu on turvaline mikroainete allikas, mida tuleb koerale vitamiinide, mineraalide ja mikroelementide näol õiges vahekorras lisaks anda. Samuti sisaldab see õunamassis leiduvaid ballastaineid, mis tagavad seedeprotsesside ühtlase ja sujuva kulgemise.
✅Ürdid kaitsevab ainevahetussüsteemi (piimohakas, artišokk, võilill, lagrits) ja seedeprotsessi (apteegitill, aniis, köömen, leesputk, nõges, kask, islandi sammal). Lisaks tugevdavad need ka luu- ja lihaskonda (ingver, saatanaküüs).
✅Metsikult kasvavad köögiviljad on tervislikuks vitamiini- ja toorkiudaineallikaks. Seda rolli kannavad nt petersell, seda tänu oma C-vitamiini sisaldusele, ning porgandid, mis sisaldavad suures koguses beetakarotiini.
✅Puuviljad, nagu näiteks banaanid, pakuvad vajalikke mineraalaineid ja kergelt seeditavat energiat.
✅Marjad sisaldavad oma kestades protsüaniide, mis tugevdavad äärmiselt tõhusate antioksüdantidena immuunsüsteemi ja lihaskonda. See kehtib eriti just viinamarjaseemnejahu puhul.