Fohlen-NOT-Paket - ternespiim varsa esimeteks elupäevadeks

Kaubamärk:
Laoseis: Tellimisel
Hind:
135,00 €
Kogus: - +
   - või -   

Pakend sisaldab varsa esimesteks elutundideks ja –päevadeks vajalikku ternespiimaasendajat ja jätkupiimasegu. Lisaks on ka 1-liitrine lutipudel ja jootmisjuhend.

Vastsündinud varsal puuduvad antikehad, mis saadakse mära piimast. Seega on oluline, et varss saaks esimestel elutundidel märalt ternespiima. Kui see ei ole võimalik, tuleb kasutusele võtta muud abistavad meetmed. Üks võimalik abivahend on marstalli Fohlen-NOT-Paket, mis sisaldab kõrgekvaliteedilist ternespiima asendajat ja 3-5 päevaks jätkupiima pulbrit. Ämbris on ka mõõtelusikas, lutipudel ja jootmisplaan.

Jätkupiimapulber – sisaldab laktoosi, lüsiini, C-vitamiini ja vaske. Kui varss ei ole nõus või võimeline märapiima imema või mära tõrjub varssa, on antud piimapulber parim asendaja.

Nb! Pakendis olevast ternespiimaasendajat ja jätkupiimaasendajat jagub maksimaalselt 5 päevaks. Seega kui söötmisprobleemid jätkuvad või märapiima ei ole saadaval, siis tuleb jätkata piimaasendajaga, mida saab juurde tellida 20 kg kottides.

Varsa-NOT-pakett sisaldab: 2 x 200 g ternespiimapulbrit (30% IgG) – u. 16 jootmiskorda; 1 x 3 kg jätkupiimapulbrit suletavad pakendis – u. 3-5 päeva; 1 x mõõtelusikas; 1 x pudel ja lutt; 1 x jootmisplaan


Ternespiima jootmise juhend:
Esimene jootmiskord nii kiiresti kui võimalik, 1-2 tunni jooksul peale sündi. Seejärel iga 45-75 minuti järel joota 200-300 ml. Esimese 18 elutunni jooksul peab varss saama 3-5 liitrit ternespiimaasendajat.

Valmistamine:

1 mõõtlusikatäis = 18g

1 söögkord – umbes 250 ml.

Lisada 25g pulbrit 250 ml veele. Vesi peab olema  40-45°C. Raputada suletud klaasnõus segu kuni pulber on lahustunud. Seejärel kallake segu läbi sõela jootmispudelisse. Jälgige, et jootmispudelisse ei satuks tükki jäänud pulbrit! Joodetav segu ei tohi olla vähem kui 38°C.

Oluline on hoida puhtust ja hügieeni! Jälgida, et lutt ja pudel oleksid kahjustamata!